امضای قرارداد 9 میلیارد دلاری بین اپل و سامسونگ برای تولید پنل های OLED آیفون

چندین گزارش که به تازگی منتشر شده اند خبر از انعقاد یک قرارداد دو ساله به ارزش 9 میلیارد دلار بین اپل و سامسونگ برای تولید و تامین پنل های نمایشگر OLED می دهند. مطابق با اطلاعات رسانه های خبری مختلف، سامسونگ باید به موجب این قرارداد تنها در سال 2017 میلادی بین 70 تا 92 میلیون پنل نمایشگر برای اپل تولید کند.

 

باید بدانید که کوپرتینوهایی شرکت کره ای سامسونگ را به عنوان تنها تامین کننده پنل های OLED برای نسخه دهمین سالگرد آیفون انتخاب کرده اند. هفته گذشته نیز گزارش دیگری منتشر شد که عنوان می کرد سامسونگ مبلغ 9 میلیارد دلار را به توسعه عملیات های تولید نمایشگر OLED اختصاص داده است تا بتواند 70 میلیون نمایشگر منحنی سفارشی اپل را تولید کند.

 

اگر این اعداد و ارقام درست باشند به این ترتیب 40 درصد از آیفون هایی که در سال 2017 به بازار عرضه می شوند دارای نمایشگرهای OLED خواهند بود زیرا شرکت اپل در حال حاضر به صورت میانگین 200 میلیون آیفون در سال می فروشد. انتظار می رود که اپل با آیفون های جدید رکورد فروش تمامی آیفون های قبلی خود را بشکند و برخی از تحلیلگران بر این باورند که اپل می تواند در بازه سپتامبر تا پایان سال جاری میلادی، بیش از 100 میلیون نسخه از مدل های جدید آیفون هایش را بفروشد.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *