آشنایی با ترفندهای تلگرام – قسمت سوم

پیام رسان محبوب تلگرامامروزه به گزینه شماره یک ایرانیان برای ارتباط با یکدیگر تبدیل شده است. این اپلیکیشن که از سال 2013 شروع به کار کرده، توانسته با قابلیت های متعددی که ارائه می کند، به جایگاهی قابل قبول در رقابت با واتس اپ دست پیدا کند.

 

هرچند شما هم به احتمال زیاد از کاربران تلگرام هستید، اما ترفندهایی برای استفاده بهتر از این پیام رسان وجود دارد که در ادامه قصد داریم مروری بر آنها داشتیم.
ارسال پیام ها در کانال به صورت Mute و ویرایش پیام ها
تلگرام دارای قابلیتی است که به موجب آن، می توانید پیام ها را بدون سروصدا ارسال کنید و پس از ارسال آن در هر کانال، ویرایش اش کنید. قابلیت Mute برای مواقعی مناسب است که پیام ضروری ارسال نمی کنید و نمی خواهید صدای نوتیفیکیشن، کاربر را آزار دهد.به این منظور، کافی است دکمه mute در محل ارسال پیام های جدید را انتخاب کنید. همچنین ،برای ویرایش پیام خود، یک بار روی متن موردنظر اشاره کنید و از منویی که باز می شود، گزینه edit را انتخاب کنید.

 

استفاده از بات های تلگرام

 

بات ها در واقع حساب های کاربری در تلگرام هستند که می توان آنها را طوری کدنویسی کرد تا کارهای مشخصی را انجام دهند. برای مثال، بات Stickers با فرامین متعدد خود، به شما امکان ساخت استیکرهای جدید را می دهد. بات های مختلفی در تلگرام وجود دارد که به عنوان مثال، بات Imagebot تصاویری متناسب با واژه موردنظرتان ارائه می کند، Pollbot برای نظرسنجی ها بکار می رود و Storebot امکان پیداکردن بات های جدید را به شما می دهد. بات ها را می توان به گروه ها افزود و آنها را به اشتراک گذاشت.

 

بدون اینکه آنلاین شوید، پیام ها را بخوانید

با استفاده از قابلیت پیش نمایش پیام ها در قسمت نوتیفیکیشن، می توان تعدادی از پیام های کوتاه را خواند، بدون آنکه آنلاین شوید. به این منظور، پس از دریافت پیام جدید، اینترنت را روی گوشی خود قطع کنید. وارد تلگرام شده و پیام را بخوانید. سپس از آن خارج شده و دوباره به اینترنت وصل شوید. به این ترتیب، پیام ها Seen نمی شوند.

 
فیلم و عکس های تلگرام را در گالری پنهان کنید

تمایل ندارید که فیلم و عکس های تلگرام تان در گالری گوشی ذخیره شود؟ به سادگی امکان پذیر است. در گوشی های اندرویدی، وارد تنظیمات شده و گزینه Save to Gallery را غیرفعال کنید. در آیفون، به تنظیمات رفته و در قسمت Privacy، گزینه Photos را انتخاب کرده و تلگرام را انتخاب کنید.
حساب کاربری تلگرام خود را غیرفعال کنید

تلگرام دارای گزینه ای است که به کمک آن می توانید حساب کاربری خود را پس از دوره ای مشخص، حذف کنید. این گزینه در تنظیمات تلگرام، در قسمت privacy قرار دارد و می توانید مدت زمان دلخواه تان را تعیین کنید. برای مثال، تعیین کنید که اگر یک ماه از تلگرام خود استفاده نکردید، حساب شما به طور خودکار حذف شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *