۹۰۰ گیگابایت از اطلاعات سلبرایت معروف هک شد

Cellebrite شرکتی که به کاربران خود اجازه می دهد تا گوشی های خود را رمزنگاری کنند، ماه گذشته هک شد و حجم تقریبی ۹۰۰ گیگابایت داده توسط یک هکر از این شرکت به سرقت برده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر شبکه به نقل از کلیک، این هکر امروز اقدام به منتشر کردن برخی از این فایل ها و داده ها کرد. عمده اطلاعات این فایل ها عبارتند از روش هایی برای رمزگشایی و بازکردن اندروید، بلک بری و برخی از مدل های قدیمی تر سیستم عامل iOS. برخی از این اطلاعات که عمومی شده اند ممکن است خطر نفوذ به دستگاه های مختلف را افزایش دهند.

این هکر ادعا می کند که داده ها را از یکی از سرورهای Cellebrite و از راه دور به سرقت برده است. حتی اگر اقداماتی برای محافظت از شرکت وجود داشته، این هکر توانست به راحتی آن ها را دور بزند و این حجم بالای از اطلاعات را به دست آورد. بسیاری از فایل هایی که منتشر شده اند دارای پسوند UFED (مخففی برای “دستگاه استخراج قانونی” می باشد و Cellebrite از آن استفاده می کند) و سپس نام سازنده گوشی مانند سامسونگ یا بلک بری می باشند.

بر اساس گزارش جاناتان زیارسکی، برخی از این فایل ها آشکار ساختند که بخش هایی از دستگاه های Cellebrite از روش هایی برای باز کردن و رمز گشایی دستگاه های iOS استفاده می کنند.

زیارسکی می گوید که اگر Cellebrite از این قطعات سخت افزاری استفاده کرده باشد، بدان معنی است که محصولات علمی تولید شده این شرکت در واقع حاوی نرم افزارهای نادرست و غیرمطمئن هستند.

او افزود: ” Cellebrite اگر آن ها از این موارد در UFED یا دیگر محصولات خود استفاده کرده باشند، نشان دهنده این است که آن ها جامعه سخت افزاری و نرم افزاری را زیر سوال برده اند و نرم افزارهای نادرست و غیرمطمئنی را به کاربران خود عرضه کردند. آن ها با این کار به محصولات خود ظاهری علمی بخشیده و به آن اعتبار دادند، در حالی که درست نیست.”

Cellebrite  بیانیه ای منتشر و ادعا کرد که تاکنون هیچ گونه کد منبعی توسط این هکر منتشر نشده است. در متن این بیانیه آمده که فایل های منتشر شده بخشی از بسته توزیع شده نرم افزاری Cellebrite است که در حال حاضر هم برای مشتریان این شرکت در دسترس می باشد.

پیش از این هم شایعه شده بود که این کمپانی در رمزگشایی آیفون ۵سی قاتل پر سر و صدای آمریکایی به اف بی آی کمک کرده است. با اخبار تکمیلی همراه ما باشید.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *