جی‌پی مورگان: مهاجرت اپل به پردازنده اختصاصی احتمالا قیمت مک‌بوک‌ را کاهش می‌دهد

به نقل از دیجیاتو

«جی‌پی مورگان» پیش‌بینی می‌کند که تصمیم اپل به استفاده از پردازنده اختصاصی در مک‌بوک‌ها هزینه تولید آن‌ها را کاهش خواهد داد و این مساله می‌تواند به تولید لپ تاپ‌های ارزان قیمت‌تری برای کاربران منجر شود.

تحلیلگران شرکت خدمات مالی جی‌پی مورگان (JP Morgan) معتقدند یکی از مهم‌ترین محصولاتی که اپل در رویداد One More Thing امشب رونمایی می‌کند، مک بوک مبتنی بر پردازنده «اپل سیلیکون» خواهد بود که به طور رسمی پروسه دو ساله انتقال کامل دیوایس‌های macOS به پردازنده ساخت اپل را کلید می‌زند.

تحلیلگران جی‌پی مورگان می‌گویند اپل با مجهز کردن مک بوک‌ها به پردازنده اختصاصی، به دنبال کنترل بیشتر بر نقشه راه فناوری پردازنده مک بوک‌ها و همچنین ایجاد یک معماری مشترک برای تمام محصولات این شرکت است، بنابراین توسعه دهندگان کار آسان تری برای ساخت و بهینه‌سازی اپلیکیشن ها برای محصولات اپل در پیش خواهند داشت.

به عقیده جی‌پی مورگان استفاده از پردازنده اپل سیلیکون سبب کاهش هزینه‌های تولید خواهد شد و بنابراین ممکن است هزینه نهایی دیوایس‌های مک نیز کاهش پیدا کرده و کاربران بیشتری توانایی خرید آن‌ها را پیدا کنند. به گفته این شرکت اپل احتمالاً یک مک بوک جدید در بازه قیمتی بین مک بوک پرو و مک بوک ایر با شروع قیمت ۱۰۰۰ دلار روانه بازار خواهد کرد.

تحلیلگران شرکت یاد شده می‌گویند استفاده اپل از پردازنده اختصاصی هزینه فهرست مواد اولیه (BOM) مک بوک‌ها را به خاطر مراوده مستقیم این شرکت با تولید کنندگان تراشه مثل TSMC در حدود ۷۵ دلار کاهش می‌دهد، در نتیجه قیمت مک بوک‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد که می‌تواند مسیر را برای افزایش فروش این لپ‌تاپ‌ها هموار کند. جی‌پی مورگان می‌گوید اپل در کنار معرفی مک بوک جدید احتمالاً از دیوایس ردیابی «ایرتگ» نیز رونمایی می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *