بهره‌برداری از ابررایانه سیمرغ با دو ماه تاخیر صورت می‌گیرد

علی کریمی، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان که اخیرا در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال نامزد شده است، یک برنامه تبلیغاتی را تدارک دیده تا برنامه‌ها و اهداف خود برای ریاست فدراسیون فوتبال را اعلام کند، این برنامه قرار است از شبکه‌های صوت و تصویر اینترنتی منتشر شود ولی طبق برخی شایعات، ساترا مانع پخش این برنامه شده است.

علی کریمی پیش‌تر اعلام کرده بود که علاقه‌ای به شرکت در مناظره‌های صدا و سیما ندارد، وی برنامه‌های تلویزیونی را نمایشی اعلام کرد و با تصمیم شخصی، یک برنامه اختصاصی با حضور مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی و علیرضا منصوریان و اجرای امیرعلی نبویان برای اعلام برنامه‌های خود در فدراسیون فوتبال تولید کرد.

به گفته ایلنا، سازمان تنظیم مقررات و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر موسوم به ساترا، اجازه انتشار این برنامه را صادر نکرده، این درحالی است که برنامه ورزشی عادل فردوسی‌پور برای رسانه‌های اینترنتی نیز از طرف همین سازمان موفق به دریافت مجوز پخش نشد!

به نقل از آیتی رسان با انتشار این خبر، ساترا اعلام کرد که ممنوعیت پخش برنامه علی کریمی از طرف این سازمان کذب است، ساترا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به نشر این خبر واکنش نشان داد.

بر اساس این بیانیه، روز یکشنبه، سوم اسفندماه سایت فیلیمو درخواستی را برا انتشار برنامه یکی از کاندیدهای ریاست فدراسیون فوتبال به دبیرخانه ساترا ارسال کرده است، این برنامه به دلیل ساختار حرفه‌ای و نمایشی در دستورکار دبیرخانه ساترا قرار گرفته و در حال گذراندن روند رایج برای همه محتواهای تصویری است.

ساترا اعلام کرده که همه برنامه‌ها برای انتشار باید روندی متداول را طی کنند و این اتفاق در خصوص برنامه‌های دیگر مانند همرفیق، سریال قورباغه، خوب بد جلف و… نیز صادق است. با اعلام ساترا رسانه‌های صوت و تصویر تائیدیه برنامه‌های خود را با طی کردن این فرایند به دست می‌آورند و این اتفاق در مورد برنامه علی کریمی نیز صادق است.

در بیانیه ساترا آمده که اگر برنامه علی کریمی ساختار حرفه‌ای نداشت و در دسته بندی برنامه نمایشی حرفه‌ای قرار نمی‌گرفت، بدون نیاز به تائیدیه قابل پخش در رسانه‌های کاربر محور و شبکه‌های اجتماعی بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *